23.02.-09.03. Виставка "Леся Українка - лицарівна Belle Epoque" в Victoria Museum.
До 150-річчя Лесі Українки Victoria Museum підготував ексклюзивну експозицію, з понад 20-ма експонатами епохи, в якій жила і творила велика поетеса - Belle Époque. Цей період відтворений у Victoria Museum в окремій експозиції, тож ми не змогли пройти осторонь великої дати.
Відштовхуючись від образу поетеси, - ми зможемо побачити її справжню:
-Жінкою, чиє життя стало прикладом життєствердності
-Активною учасницею боротьби за жіночі права
-Прогресивною європейською жінкою
Аутентичні речі, характерні для періоду життя Лесі Українки, розкривають Лесю як земну жінку. Лідерка думок свого часу, дворянка, яка багато подорожувала, яка попри скромність та невибагливість до розкоші, - турбувалася про те, щоб виглядати відповідно до свого статусу. Це підтвердять фотографії з виставки та її листи, цитати з яких озвучені в аудіогіді.
На виставці ви побачите мереживну сукню, в якій Леся могла б прогулюватися біля моря; блузи, подібні до яких Леся могла б обирати для роботи, а також сукні, в яких легко можна уявити її в компанії подруги – Ольги Кобилянської.
В експозиції є речі, якими могла б користуватися Леся Українка: кришталевий набір для письма – вишуканий і практичний; люстерко, в яке вона могла заглядати зранку; та чарівна парасолька з вишуканим шовковим куполом - незмінний атрибут панянок кінця 19-го століття.
Серед виставлених речей, є ще один унікальний експонат (подібного немає в Україні) – костюм дійсного статського радника, ким був її батько, Петро Косач. А також сукня, оздоблена чорним бісером, аналогічна до якої була в гардеробі матері Лесі – знаної модниці Олени Пчілки.
Куратори виставки:
Вікторія Лисенко, засновниця Victoria Museum
Мирослав Мельник, історик моди
Comments