Избранные записи
Новые записи

29.02 - 01.03 Cвято МАСНИЦІ в Національному музеї народної архітектури та побуту України!

Понад 20 років у Національному музеї народної архітектури та побуту України кияни та гості міста святкують давнє українське свято «Масниця. Колодій». Перше весняне свято прийшло до нас з сивої давнини, коли люди шанували сили природи, своїх предків, створювали традицію.

Недарма існував обряд Колодія, під час якого одружені молодиці в’язали символічну колодку батькам, діти яких були на порі, але не одружилися до М’ясниць. Тиждень Масниці, відзначався гуляннями, забавами і гостинами, бо з наступного понеділка починався Великий піст.

Ото ж, в час Масниці українці розводили святкові веселощі. На столі у кожній хаті були молочні страви, а особливою повагою користувалися вареники з сиром у маслі чи сметані. А на Слобожанщині, крім вареників, готували і млинці з сиром та багато інших страв з молочних продуктів.

Музей, зберігаючи давні традиції української гостинності, запрошує киян та гостей столиці завітати 29 лютого та 1 березня на свято «Колодія».

З 13.00 на сільських вулицях нашого музею розпочнуться святкові дійства: зі Слобожанщини до поля з Кострубатим дідом рухатимуться учасники та гості свята, на вулиці Наддніпрянського села жіноцтво розважатиметься піснями і в’язатиме молоді колодки.

На сцені фольклорні колективи Черкащини, Сумщини, Чернігівщини, Київщини, Житомирщини, Хмельниччини будуть показувати збережені та відновлені старовинні обряди на Запусти, як ще називали це свято.

Протягом дня молодь та всі бажаючі візьмуть участь у народних забавах «Перетягування каната», «Збивання з колоди», чоловіки мірятимуться силою рук, плечей та ін.. Буде проведено майстер-клас з народного танцю та багато цікавих конкурсів.

У кінці свята, після 16.00, запалає символ зими «Кострубатий дід» і, через очищення полум’ям, підготує нас до весни і до нового в житті цього року.

Окремим гостями свята стане талановита молодь, що прикрасить фінал свята піснями сучасної естради та привітає українців з «Масницею».

Мы в соцсетях
  • Иконка Facebook с длинной тенью
Ресторан

Skyscapers Downtown

View of actress through viewfinder

Сорбеты

Sunset Over Manhattan

Networking Event

            © 2015 Київські хроніки 

найкращі заходи столиці на одному порталі

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now